Zápis z valné hromady Tělocvičné jednoty Sokol Omice., konané dne 29. března 2019 v 18:30 hod. v zasedací místnosti sokolovny.

Počet všech členů jednoty ke dni konání valné hromady 106.

Počet všech zletilých členů jednoty ke dni konání valné hromady 46.

Valné hromadě je v okamžiku zahájení přítomno celkem 19 zletilých členů (delegátů) z celkového počtu zletilých členů (delegátů), tj. X %, valná hromada je schopna usnášení.

1. Zahájení
  2. Technické body
  3. Zhodnocení uplynulého roku
  4. Schválení účetní závěrky
  5. Volba starosty, místostarosty, jednatele, hospodáře a členů kontrolní komise
  6. Různé
  7. Diskuse
  8. Závěr

Hlasováno pro 23, proti 0, zdržel se 0 nehlasoval 0.

Starosta Radek Bukovský a jednatel Martin Londýn seznámil přítomné s provedenými pracemi v uplynulém roce 2018. Hlavní pozornost při opravách byla věnována opravám budovy sokolovny a pro loňský rok bylo „malé hřiště“ omezeno v opravách na nezbytné opravy.

Na části budovy sokolovny (z ulice Brněnská) bylo odbornou firmou provedeno zateplení fasády v ceně 218.092,- Kč. Po zateplení bratr Janouš dokončil parapety u oken. V  prostorách kuchyně a garáží byly vyměněny okna za nová plastová (v ceně 65.477,- Kč), čímž dojde k nemalé úspoře nákladů potřebných pro vytopení daných prostorů.
Na závěr roku bylo odbornou firmou provedeno zateplení zbývajících stropů budovy sokolovny (nad pódiem, restaurací, kuchyní, klubovny a bytu) v ceně 111.097,- Kč.
Na přelomu roku byl ve spolupráci s hasiči položen koberec na pódiu a vymalován sál sokolovny.

Na venkovním (malém hřišti) bylo provedeno odvodnění hřiště před tenisovou stěnou, položení obrubníků a rozprostření štěrku pod vedením br. Kalovského V. Kdy pro rok 2019 je uvažováno položení nového povrchu z umělé trávy.

Všem lidem, kteří se podíleli na opravách a úpravách ve svém volném čase, br. Bukovský a Londýn poděkovali.

Zpráva o hospodaření za uplynulé období, schválení účetní závěrky

O finančním hospodaření přítomné seznámila sestra Zdeňka Janoušová (viz příloha).

Volba starosty, místostarosty, jednatele, hospodáře a členů kontrolní komise

Volba starosty jednoty Radek Bukovský:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

Volba místostarosty jednoty Aleš Sosík:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

Volba jednatele jednoty Martin Londýn:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

Volba hospodáře Lubor Novotný:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

Volba člena kontrolní komise Michal Tomeček:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

Volba vyslance na valnou hromadu župy Radek Bukovský:

• hlasováno pro 22, proti 0, zdržel se 1 nehlasoval 0.

V letošním roce je podaná žádost o dotaci na jihomoravský kraj na částku 200 000,- Kč. Z obecního úřadu je schválená dotace 120 000,- Kč na opravy a 80 000,- Kč na provoz TJ Sokol Omice. Plánované opravy z dotace:

• Pokračování v zateplení budovy sokolovny.
  • Pokračování ve výměně oken a dveří.
  • Úprava povrchu před a za tenisovou stěnou.

Starosta upozornil vedoucí jednotlivých kroužků na udržování pořádku.

Br. Londýn přítomným oznámil, že nájemce restaurace končí a v současné době se hledá nový zájemce o pronájem restaurace. Po dohodě bude podán inzerát.

Ses. Adamová vznesla dotaz na vybavení restaurace - současný nájemce br. Lacko nám telefonicky oznámil, že vybavení restaurace (stoly a židle) je možno odkoupit za cenu 130.000,- Kč.

Starosta Radek Bukovský poděkoval zúčastněným a ukončil valnou hromadu v 19:30 hod.